Հարգանքով՝ ՀՀ Արմավիրի մարզի Բաղրամյանի  համայնքապետարանի աշխատակազմ։
Հարգելի՛ բնակիչներ․ Գարնանային հորդառատ տեղումներով պայմանավորված գետերի ջրերի մեծացման հետևանքով հնարավոր սելավներից և ջրածածկումներից խուսափելու, ինչպես նաև կանխարգելիչ միջոցառումներ իրականացնելու նպատակով խնդրում ենք պահպանել անվտանգության կանոնները։ Հեղեղներ և սելավներ գրանցվելու դեպքում անհապաղ տեղեկացնել ՀՀ ՆԳՆ ՓԾ Արմավիրի մարզի փրկարարական վարչություն «911» հեռախոսահամարին։ Ստորև ներկայացնում ենք hեղեղումների ժամանակ և հեղեղումներից հետո վարքականոնները՝ Լինելով հիդրոլոգիական վտանգավոր երևույթ` ջրհեղեղները դասվում են խիստ տարածված, հաճախակի կրկնվող տարերային աղետների թվին և իրենց պատճառած մարդկային ու նյութական կորուստների տեսակետից շատ վտանգավոր են: Հիմնական պատճառներն ... Մանրամասն
13.03.25 «ԵՐԿՐԻ ԺԱՄԸ»
Հարգելի՛ բնակիչներ․
Բնության համաշխարհային հիմնադրամի (WWF) հայաստանյան մասնաճյուղի նախաձեռնությամբ  2008 թվականից ի վեր Հայաստանում  իրականացվում է աշխարհի ամենամեծ բնապահպանական շարժումը՝ «Երկրի ժամը»։Կլիմայական ճգնաժամով պայմանավորված՝ 2025 թվականին մենք նոր շունչ ենք հաղորդելու շարժմանը՝ «Երկրի ժամը» դարձնելով երբևէ կազմակերպվածներից ամենամասշտաբայինը։ Առաջարկում ենք մարտի 22-ին, ժամը՝ 20։30 ից 21։30-ը միանալ և աջակցել  շարժմանը՝ մեկ ժամով անջատելով հիմնական փողոցների և շենքերի արտաքին լուսավորությունը։
12.03.25 ԽՈՒՍԱՓԵԼ ՀՐԴԵՀՆԵՐԻՑ
Հանրապետությունում ջերմաստիճանի կտրուկ բարձրացմամբ պայմանավորված,անտառային և բուսածածկ տարածքներում հնարավոր հրդեհներից խուսափելու նպատակով,ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը հորդորում է պահպանել հրդեհային անվտանգության կանոնները։
10.03.25 ԻՆՉՊԵՍ ՕԳՏՎԵԼ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ և ԱՌՈՂՋԱՊԱՀՈՒԹՅԱՆ ԳԾՈՎ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԾԱԽՍԵՐԻ ՓՈԽՀԱՏՈՒՑՈՒՄԻՑ
Հայաստանի Հանրապետության ռեզիդենտ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները եկամուտների տարեկան հայտարարագիր ներկայացնելու և եկամտային հարկ ունենալու դեպքում հաշվետու տարվա ընթացքում առողջապահության և/կամ կրթության գծով իրենց կողմից կատարված սոցիալական ծախսերի դիմաց կարող են օգտվել փոխհատուցման հնարավորությունից:
Ձեզ ենք ներկայացնում համընդհանուր հայտարարագրման շրջանակում կրթության և առողջապահության գծով սոցիալական ծախսերի փոխհատուցումից օգտվելու կարգի վերաբերյալ հղումը՝ https://cloud.mail.ru/public/HNCd/GRc7R1cn6